Słonko www.naturystyka.friko.pl www.naturystyka.friko.pl
W naszym serwisie
Witamy!- Strona Główna
Naturyzm i Artykuły
Opowiadania Czytelników
Busola Naturysty
Lista Dyskusyjna
Forum Dyskusyjne
W Busoli Naturysty
plaże nad Bałtykiem
Piaski
Gdańsk- Górki Wschodnie
Chałupy
Jastarnia
Chłapowo
Grzybowo

plaże nad jeziorami, rzekami oraz spokojne miejsca
Olsztyn, jez. Krzywe
Łódź i okolice
Piotrków Trybunalski
Zalew Sulejowski- Bronisławów
Komorze nad Wartą
Warszawa

plaże za granicą
Litwa - Palanga

Czekamy na wasze wrażenia i wspomnienia z plaż zagranicznych, z ośrodków dla "nagusów" i podróży naturystycznych, a także na opisy waszych ulubionych plaż polskich, spokojnych miejsc nad rzekami i jeziorami.

Busola - nowości
Zapraszamy nad bardzo ładną, szeroką plażę w Grzybowie z krystalicznie czystą wodą i miłą atmosferą.

Naturystom z środkowej Polski przedstawiamy, niedocenione jak dotąd tereny Zalewu Sulejowskiego, a szczególnie spokojną plaże w Bronisławowie.

Zachęcamy wszystkich, którzy mają ochotę podzielić się z innymi Czytelnikami swoimi ulubionymi miejscami, wrażeniami z odwiedzanych plaż, by npisali do Redakcji. Opisujcie, dlaczego lubicie je, co podoba się Wam, jaka jest okolica, co warto zobaczyć.
Pragniemy tym samym podzielić się wspomnieniami z plaży w Chałupach. Informacje te przysłał Tomek, który wraz z rodzina często odwiedza Chałupy na Helu
Ta część Serwisu przeznaczona jest dla tych którzy poszukują nowych miejsc do opalania się, wypoczywania i relaksu. Chcemy utworzyć w tym miejscu przewodnik po polskich i zagranicznych plażach, tych znanych i mniej uczęszczanych. Znajdą się tutaj opisy spokojnych miejsc, ideanie nadajacych się do swobodnego opalania się nago nad jeziorami i rzekami.

Opisy Waszych plaż i miejsc w których plażujecie przysyłajcie na adres redakcji.


Opisy Redakcji oraz opisy i wskazówki przysłane przez naszych Czytelników - nie zawsze sprawdzone przez Redakcję

Komentarze i uwagi nadesłane przez Czytelników oraz późniejsze uzupełnienia Redakcji


Witaj!
Jesteś Gościem Serwisu
Dziękujemy!


Dodaj do Ulubionych Stron
Dodaj do ULUBIONYCH
Dodaj do ULUBIONYCH
www.naturyzm.friko.pl


SUBSKRYPCJA
Jeżeli chcesz otrzymywać więcej informacji o Serwisie zapisz się na listę subskrypcji.





Listę obsługuje www.4free.pl
A jeśli masz pytania lub uwagi o naszym Serwisie, masz pomysł, co powinno ukazać się w Serwisie, chcesz napisać ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi swoimi przeżyciami, tym co wydarzyło się w Twojej okolicy a związane jest z naturyzmem i nagością
napisz do nas.

 
www.plytkawyobraznia.pl

NAGIE PLAŻE - przewodnik

podyskutuj na forum


Znasz fajną plażę?
Czekamy na opisy plaż, ośrodków naturystycznych


Opisz własne wrażenia z wyprawy naturystycznej

Aktualizacja: lipiec 2005


Plaże nad Bałtykiem

 PIASKI
Plaża znajduje się na końcu Mierzei Wiślanej tam, gdzie „diabeł mówi dobranoc”. Na miejsce najwygodniej dojechać samochodem. Po przekroczeniu zabudowań tej miejscowości poszukujemy parkingów leśnych po lewej stronie drogi. Trzeci parking jest jednocześnie tym właściwym. Charakteryzuje się pomalowanym na niebiesko drewnianym ogrodzeniem (tak było przynajmniej w 2001 roku). Parking jest płatny i strzeżony do godziny 17.
Do plaży naturystycznej prowadzą już „drogowskazy”, nie sposób pogubić się na tamtejszej leśnej drodze. Na plażę docieramy po około 10 minutach spokojnego spaceru.
Z uwagi na spore oddalenie od ośrodków turystycznych (3 kilometry od „centrum” Piasków), spacerujący tamtędy tekstylni są w zdecydowanej mniejszości. Dwa razy pojawili się podglądacze, ale po zaspokojeniu swoich wzrokowych potrzeb szybko znikli z wydm.
Zalety: bardzo czysta plaża, drobny piasek, niewielka ilość kamieni na dnie, czysta woda, niewielu plażowiczów - wyjątkiem są soboty i niedziele, kiedy chętnych do nagiego opalania się, przyjeżdża do Piasków nieco więcej.
Wady: trudny dojazd jakimkolwiek środkiem transportu poza samochodem i długo nagrzewająca się woda (cóż, to wszak otwarte morze).
opis przysłał: Pstryk

Dodaj swój komentarz o plaży w Pisakach.
początek busoli
GDAŃSK
W sierpniu 2000 spędzałem urlop na plaży naturystycznej w Gdańsku - Górki Wschodnie (nie są to Stogi). Jest to bardzo sympatyczna plaża: położona na uboczu, mało przechodniów, a opalać się można na wydmach. Do morza jest 50 m, ale plaża jest bardzo czysta i jest na niej najwyżej kilkadziesiąt osób. Naturyści chodzą na spacery nago, ale założenie majtek przed wyjściem z grajdołu nikogo nie dziwi. Ceny na campingach i kwaterach są bardzo niskie 20- 30 zł za miejsce bez wyżywienia. Osobiście radzę zakwaterowanie w miejscowości Gdańsk - Sobieszewo, a na plażę można chodzić pieszo - od wejścia w Sobieszewie w lewo do końca linii brzegowej ok. 2 km. Po minięciu plaży ogólnodostępnej, po kolejnych 200 m są naturyści a wcześniej często napis na piasku NAGA PLAŻA.
opis przysłał: „dogde”

9-06-2004r. - Prawdopodobnie w opisywanym miejscu nie ma plaży naturystycznej. Opis zamieściliśmy bez weryfikacji. Prosimy naturystów z Gdańska o potwierdzenie tej informacji.

Dodaj swój komentarz o plaży w Gdańsku, Górkach Zachodnich.
początek busoli
CHAŁUPY - Plaża o której każdy naturysta wiedzieć powinien!
Mała, aczkolwiek znana z nagiego wypoczynku, wioska na Półwyspie Helskim. Przejeżdżamy przez wieś jadąc od strony lądu i szukamy miejsca do parkowania. Nie ukrywam, że najwygodniej jest dotrzeć samochodem, nigdy nie próbowałem koleją.
Tu UWAGA! Nie zostawiajcie samochodu poza miejscami wyznaczonymi, najprawdopodobniej zostanie odholowany przez służby „dbające” o środowisko Półwyspu.
Samochód można zostawić na parkingach w Chałupach lub 5 km za Chałupami, jadąc w stronę Helu, po prawej stronie na niewielkim parkingu. Dlatego sugeruje wyjazd rano, aby dojechać na miejsce około 9.00 najwyżej 10.00 - później może być problem z miejscem do parkowania.
Jeżeli zostawicie samochód w Chałupach, to po przejściu torów kolejowych należy iść, najlepiej plażą, w kierunku Helu. Bardzo łatwo zorientujecie się, jak dotrzecie na miejsce.
Zostawiając auto na parkingu oddalonym od Chałup w stronę Kuźnicy, po przejściu przez tory i lasem, który mile oddziela plażę od drogi i czasem jest schronieniem dla podglądaczy, udajemy się na lewo od wejścia na plaże. Zresztą od razu widać, gdzie mamy szukać „swoich”.
Tutejsza plaża nie ma sobie równych pod względem ilości miejsca. Troszeczkę tłoczniej może być przy wejściach, lecz wystarczy przejść kilkadziesiąt metrów i mamy pełną swobodę. Woda w otwartym morzu czysta, drobniutki piasek, piękne okolice wydmowe i jeżeli trafimy na ciepłą, słoneczną pogodę, to jest prawdziwą i wspaniałą RAJSKĄ PLAŻĄ.
opis przysłał: Paweł

Zobacz komentarze i wspomnienia Czytelników z plaży w Chałupach

Dodaj swój komentarz o plaży w Chałupach
początek busoli
JASTARNIA
Pierwszy camping od Kuźnicy, jeszcze przed lotniskiem, ulica Mickiewicza nazwa „Nowa Maszoperia”.
Dojście do plaży nadmorskiej przez las naprzeciw bramy do campingu ok. 70 m. Przy wejściu na plażę punkt charakterystyczny - bunkier wojskowy z okresu II wojny.
Naturystyczne plażowanie 50-100 m. od wejścia w stronę Kuźnicy. Bardzo szeroka o pięknym piasku plaża i niczym nie zakłócony spokój. Pełna tolerancja.
Na campingu dość dobre warunki, można zjeść obiad, rybkę, pizzę, zapiekankę oraz sklep ogólnospożywczy. Jest też plaża nad zatoką i znakomite warunki do szaleństw na desce windsurfingowej.
opis przysłał: Leszek

Dodaj swój komentarz o plaży w Jastarni
początek busoli
CHŁAPOWO
Szeroka, piaszczysta plaża w najdalej na północ wysuniętym skrawku Polski. Ciągnie się ona na przestrzeni ok. 1-2 km pomiędzy Chłapowem a Rozewiem. Są tutaj doskonałe warunki, gdyż wysoki klif - na którym znajdują się tereny wojskowe - zabezpieczają przed podglądaczami.
Dojść do plaży można z Chłapowa przez przepiękny wąwóz Rudnik. Dochodząc do plaży należy skręcić w lewo, na zachód. Plaża rozpoczyna się ok. 500 m od wyjścia z wąwozu. Kierunek przejścia wskazują drogowskazy, z lokalizacją plaży zapoznać się można również na planach miejscowości.
Specjalnie wydzieloną plażę dla naturystów postanowili stworzyć sami mieszkańcy Chłapowa (!). Decyzja zapadła w lutym 2001 r. na zebraniu wiejskim, gdzie za tym pomysłem opowiedziała się zdecydowana większość chłapowian.
Z noclegami nie ma większych problemów, gdyż Chłapowo to ponad 1 tys. miejscowość i jest tutaj mnóstwo pensjonatów, kwater prywatnych. Funkcjonują także pola namiotowe, bary i restauracje. Dla przyjezdnych przygotowano również miejsca parkingowe. Ok. 2 - 3 km dalej na wschód, położone jest Władysławowo... a to już znany turystom raj dla wczasowiczów.
opis przysłał: Janusz

Brawo mieszkańcy Chłapowa!!! Czekamy na resztę miejscowości nadmorskich i w całej Polsce.

09-06-2004r. - Tak było na początku 2001 roku. Niestety, plaża nie przyjęła się wśród naturystów. Szkoda! bo pomysł spodobał się nam.
Zapraszamy do przeczytania artykułu Wspaniałe plaże!?


Dodaj swój komentarz o plaży w Chłapowie
początek busoli
GRZYBOWO
Plaża w Grzybowie, bardzo blisko Kołobrzegu, położona pomiędzy miejscowościami Grzybowo i Dźwirzyno.
Do tej plaży dotrzemy jadąc od strony Grzybowa, 500 m za tablica końcową miejscowości po lewej stronie znajduje się płatny parking, ale można też zatrzymać się dalej już bez płacenia.
Po dojściu do morza idziemy w lewo kilkaset metrów i jesteśmy już na wspomnianej plaży. Drugi wariant: mijamy parking po lewej i jadąc dalej około 2 kilometrów tym razem po prawej stronie jest parking leśny również płatny. Po dojściu do morza skręcamy w prawo i idziemy plaża w stronę Kołobrzegu. Nie ma żadnych informacji ani znaków. Właściwa plaża zaczyna się tak po prostu.
Plaża bardzo ładna, szeroka. Woda krystalicznie czysta i zdecydowanie cieplejsza niż w pobliskim Kołobrzegu. Jest tu czyściej niż na plaży dla tekstylnych, rozstawione są kosze na śmieci. Czasem przechodzą brzegiem morza tekstylni spacerowicze, całkowicie niegroźni. W razie, gdy zapomnimy prowiantu nie ma się, co martwić, bywa tu dużo plażowych sprzedawców.
Byłem tam, plaża jest godna polecenia. Miejscowi naturyści zorganizowali, wprawdzie prowizorycznie, boisko do siatkówki plażowej. Może zagrać każdy kto ma na to ochotę!
opis przysłał: Roman

Zobacz komentarze i wspomnienia Czytelników z plaży w Grzybowie

Dodaj swój komentarz o plaży w Grzybowie

podyskutuj na forum

www.plytkawyobraznia.pl

początek busoli

Plaże nad jeziorami, rzekami oraz spokojne miejsca

OLSZTYN
Plaża znajduje się nad Jeziorem Krzywym (Ukiel) na półwyspie nad Zatoką Miłą w okolicach motelu NOVOTEL. Umiejscowiona jest na polanie, a wokół rośnie las. Jest dość dobry dostęp do jeziora, ale z wody plaży nie widać, gdyż osłaniają ją drzewa. W miejscu tym jest wspaniała cisza i spokój co pozwala na nieskrępowane opalanie się i odpoczynek. W letnie dni na plaży przebywa średnio około 50 osób w różnym wieku.
Dojazd z dworca autobusem nr 7. W okolicy jest też parking dla samochodów.
opis przysłał: Grzegorz z Olsztyna

Dodaj swój komentarz o plaży w Olsztynie

początek busoli
BRONISŁAWÓW- WYMARZONE MIEJSCE DLA NATURYSTÓW
Wspaniałe tereny do weekendowego wypoczynku na "łonie natury" dla mieszkańców Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, a nawet Warszawy, Częstochowy czy Kielc można znaleźć nad Zalewem Sulejowskim, a szczególnie chcemy polecić Bronisławów.
Dojeżdżając do Bronisławowa, napotykamy duże przemysłowe budynki ukryte troszkę za drzewami. Jest to przepompownia wody należąca do Zakładów Wodociągowych, a zarazem punkt orientacyjny dla nas. Skręcamy w leśną, choć wybetonowaną, dróżkę widoczną po prawej stronie bramy wjazdowej do Zakładów. Jedziemy nią do samego końca, nad jeziorko. Tu możemy zostawić samochód chyba, że jest wyjątkowy tłum, wówczas auto parkujemy wcześniej i dochodzimy spacerem.
Dojście nad "nasza plaże" nie powinien zająć więcej niż 15 - 20 minut spokojnego marszu wzdłuż jeziorek, choć idąc pierwszy raz, musimy bacznie obserwować teren, by nie zboczyć z drogi i nie pogubić się.
Więcej informacji i zdjęć: Bronisławów- wymarzone miejsce dla naturystów
informacja własna Natura &...
08-07-2004r. Joanna - Tak sobie myślę; plaża N będzie tam, gdzie będziemy MY!! (...) Wpadłam na pomysł - może by ją [plaże] tam jakoś oznaczyć - po prostu, tabliczka jak na szlaku, oznajmiająca a jednocześnie ostrzegająca osoby o innym spojrzeniu na świat przed szokiem ;)

Pomysł warto rozrzeżyć nie tylko na plaże w Bronisławowie. Redakcja przystąpiła do jego realizacji już w zeszłym roku, a w 2005 zamierzamy kontynuować. Czy ktoś chce pomóc? Piszcie do nas

Dodaj swój komentarz o plaży w Bronisławowie
początek busoli
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Jest kilka spokojnych miejsc nad małym jeziorkiem Bugaj na osiedlu Wierzeje na przedmieściach Piotrkowa Trybunalskiego, od strony tego osiedla (wschód).
Można się tam opalać nago.
Uwaga na wędkarzy.
informacja od Tomka

Dodaj swój komentarz o plaży w Piotrkowie Trybunalskim
początek busoli
KOMORZE
Nad Wartą i jej starorzeczami jest wiele ustronnych miejsc i nadających się wspaniale do uprawiania "naturystyki". Dużo ich znajduje się w okolicach Komorza (gm. Żerków, pow. Jarocin, woj. wielkopolskie).
Jednym z takich starorzeczy jest Przepompownia. Teren jest ogrodzony, istnieje możliwość podłączenia prądu z budynku pomp. Trzeba dogadać się z sołtysem Komorza. Miejsce do rozbicia namiotu to nie problem. Trochę trzeba uważać na wędkarzy.
Dojazd z Komorza drogą bitą (ok. 2 km). Warto spróbować.

Dodaj swój komentarz o plaży w Komorzu nad Warta
początek busoli
ŁÓDŹ
Jest bardzo wiele ustronnych, spokojnych miejsc, gdzie można wspaniale odpocząć. Wprawdzie zapracowanym będzie ciężko znaleźć godne miejsce w granicach Łodzi (marzymy o takim miejscu, jak dawniej kąpielisko FALA), jednak jak mówi przysłowie: "dla chcącego nic trudnego" - wystarczy popatrzeć na mapę Łodzi i okolic. Praktycznie wyjeżdzając poza miasto, czy to na północ czy południe, czy w każdym innym kierunku, spotkamy odpowiednie miejsce do plażowania, choc trudno mówić o plaży z prawdziwego zdarzenia. Takiej niestety brakuje!

informacja: kwiecień 2007r.

Dodaj swój komentarz o Łodzi.
początek busoli

podyskutuj na forum

Przysyłajcie opisy plaż i spokojnych miejsc.

Opisz dokładnie walory i atrakcje plaży, okolic, co można zobaczyć spacerując czy jeżdżąc rowerem, gdy pogoda nie zachęca do rozebrania się. Podaj, czy w okolicy można gdzieś przenocować (hotel, kwatery prywatne, namiot) i coś zjeść. Nie zapomnij dodać dokładnego namiaru na opisywane miejsce i opisu dojazdu.
Jeśli wiecie, gdzie w waszym mieście można wynająć saunę lub basen dla naturystów - a może już powstały - piszcie śmiało.

Znasz fajną plażę? Opis ułatwi nasz szablon.

czekamy na opisy i wrażenia z podróży

strona głównapoczątek stronyredakcja serwisuwspółpraca
Serwisy: Naturyzm i ArtykułyOpowiadania CzytelnikówBusola NaturystówLista Dyskusyjna
Kontakty: ForumLista Dyskusyjna- zapisz sięPamiętnikNapisz

Aktualizacja: czerwiec 2004
Premiera strony: 8 kwiecień 2002
© Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt & Copyright by Serwis Naturystyczny Natura &...