Serwis Naturystyczny Natura &... - naturyzm, nudyzm, topless,
Słonko www.naturystyka.friko.pl www.naturystyka.friko.pl
forum pamiętnik •  napisz
Inne artykuły o artyście
Stany Nagości - swoje wrażenia opisuje jedna z wielu tysięcy modelek Spencera TunickaSUBSKRYPCJA
Fotografia - Spencer Tunick

Jeżeli chcesz otrzymywać więcej informacji o kolejnych etapach realizacji pomysłu zapisz się na listę subskrypcji.

Listę obsługuje www.4free.pl

A jeśli masz pytania lub uwagi, chcesz uczestniczyć w sesji zdjęciowej Spencera Tunicka lub masz pomysł, gdzie można zorganizować plan dla artysty - napisz do nas.

SPENCER TUNICK - człowiek, który udowadnia, że nagie ciało jest piękne


28 marzec 2003 r.

Ze względu na bardzo znikome zainteresowanie pomysł, by w tym roku (2003r. - przyp. red.) przyjechał do Polski Spencer Tunick, wydaje się bardzo nierealny.
Wszystkim, którzy zainteresowali się twórczością Tunicka, zapisali się na listę sybskrypcji i zagłosowali, bardzo dziękujemy.
Mamy jednak nadzieję, żę w niedalekiej przyszłości, pomysł ten dojdzie do skutku.

Pozdrawiamy, Redakcja Serwisu

Prezentujemy niebagatelnego fotografa z Nowego Jorku, który od wielu lat jeździ po świecie fotografując tysiące zwykłych ludzi. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że osoby pokazywane na zdjęciach są nagie a planem zdjęciowym jest zazwyczaj ulica, most, park czy plac, gdzieś w centrum wielkiego miasta. Modele Spencera Tunicka rozbierają się przed kamerą artysty i pozwalają się fotografować razem z grupa innych golasów całkowicie za darmo. Jedyną, i jak sądzimy najsympatyczniejszą "zapłatą", jest podarunek od "Mistrza", w postaci sygnowanego własnoręcznie przez fotografa zdjęcie ze swoja grupa. Ale to chyba nie jedyne wynagrodzenie. Dodatkowo, każdy bez względu na płeć, kolor skóry, wiarę, wiek czy wygląd uczestniczy w niepowtarzalnym przedsięwzięciu jedynym w swoim rodzaju, propagującym nie tylko piękna sztukę, co jest głównym celem fotografii, ale również nagość, tolerancje, piękno człowieka, jego ciała takim, jakie jest naprawdę bez żadnych upiększeń.

Spencer Tunick sfotografował w ten sposób już dziesiątki tysięcy zwykłych ludzi: od przeciętnej szarej gospodyni domowej do właścicieli wielkich firm. W serii "Nagie stany" Tunick podróżował po Ameryce Północnej i w każdym mieście stanowym USA wykonywał zdjęcia, czasem nawet z 5 tysiącami nagich ludzi. Spencer ze swoja ekipa był w Szwajcarii, Niemczech, Rosji, Kanadzie, Australii, Afryce Południowej, Irlandii, Chile, Brazylii, Argentynie, Holandii, Austrii, Włoszech. Rozebrał na mrozie ludzi na Antarktyce! Nawet czeska PRAGA była dla niego gościnna! Spencer Tunick nie był jeszcze ze swoim programem artystycznym w naszej gościnnej Polsce, ale ta strona i inicjatywa wielu osób w Polsce ma pomóc zmienić ten stan!!!

Warto podjąć się trudu, aby doprowadzić do tego, by już latem roku 2003 Spencer Tunick przyjechał do Polski!!!


Apel do wszystkich naturystów oraz ludzi, dla których nagie ciało jest piękne


Kochani!!!

Jako doświadczony, również bagażem lat, naturysta odkryłem ostatnio, że są rzeczy, które jeszcze mogą zadziwić. Bo to, co propaguje Spencer Tunick, fotograf z USA, BARDZO sprzyja naturystom i ich ideii - bardziej niż wszystko dotychczas pokazane i powiedziane do tej pory na świecie o nagości. Czytając komentarze na zagranicznych stronach internetowych na temat prac fotograficznych tego artysty, nie ma się wątpliwości, co do jego czystych intencji.
Proponuje tylko na jakieś zachodniej wyszukiwarce np. http://yahoo.com albo http://altavista.com wpisać hasło /spencer tunick/ a zaraz pokażą się odwołania do stron naturystycznych!

Dlatego ja i moi znajomi postanowiliśmy zachęcić Spencera Tunicka do tego, aby również u nas w Polsce zorganizował sesję zdjęciową. Może akcja taka bardziej rozbudzi zorganizowany ruch naturystyczny w Polsce.
Polska jest chyba ostatnim krajem w Europie nie reprezentowanym w INF - Międzynarodowej Federacji Naturystycznej i na ostatnich zjazdach nie było tam ŻADNEJ oficjalnie zarejestrowanej grupy z Polski! Może akcja Spencera Tunicka obudzi dawny duch naturyzmu Polaków z lat osiemdziesiątych, zachęci jeszcze "nieaktywnych" kandydatów do Naturyzmu, a wielu "zwykłym" mieszkańcom uświadomi, że nagie ciało jest piękne, a nagość nie powinna być jednoznacznie utożsamiana z pornografia.

Czy można liczyć na wsparcie polskich naturystów w realizacji tego pomysłu? Marzenia???

Będę wdzięczny za każda odpowiedź.

Waldemar Zboralski
były przewodniczący Sekcji Naturystycznej Klubu Turystyki Rowerowej w Nowej Soli z 1985 roku
oraz były inicjator nieaktywowanego oficjalnie Młodzieżowego Polskiego Towarzystwa Naturystycznego z 1984 roku

podyskutuj na forum


Dołączamy się do tych słów i sami chcemy zachęcić wszystkich naturystów, a także sympatyków nagości, którym nie jest obce nagie "naturalne" ciało. Czekamy na akcesy uczestnictwa w takiej akcji oraz na pomysły w jakim mieście lub miejscu powinna być zorganizowana taka sesja zdjęciowa.

Zachęcamy do napisania do nas listu (napiszcie parę słów o sobie) oraz zapisania się do naszej listy subskrypcji. Czekamy na Wasze zgłoszenia.
Wszystkich będziemy powiadamiać o postępach naszej akcji.
Z góry dziękujemy za zainteresowanie.

Polecamy także zgłoszenie się bezpośrednio do bazy Spencera Tunicka. Można to zrobić ze strony fotografa poniższym formularzem, przygotowanym specjalnie dla chętnych do pozowania nago na sesjach zdjęciowych autora.

W miejscu:
- first name - wpisz swoje imię,
- last name - wpisz swoje nazwisko,
- e-mail - Twój adres e-mailowy
- city, state, country - wpisz tylko!!! POLAND


Zapraszamy także do wzięcia udziału w małej ankiecie, która widzicie poniżej. W miarę upływu czasu będą się pojawiały nowe pytania. Ma to na celu byśmy poznali nasze ogólne nastawienie do całej inicjatywy, samego pomysłu zaproszenia Spencera i ewentualnego, późniejszego spotkania z fotografem.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!!!
strona głównapoczątek stronyredakcja serwisuwspółpraca
Serwisy: Naturyzm i ArtykułyOpowiadania CzytelnikówBusola NaturystówLista Dyskusyjna
Kontakty: ForumLista Dyskusyjna- zapisz sięPamiętnikNapisz

Aktualizacja: lipiec 2005
© Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt & Copyright by