Słonko www.naturystyka.friko.pl www.naturystyka.friko.pl
forum pamiętnik •  napisz

Jak to było dawniej

Jestem zadowolona, że pojawiają się polskie strony w internecie o naturyzmie. Ilości nie można porównać z niemieckimi, ale początki są zawsze trudne.

Zwolenniczką naturyzmu jestem już od dawna. Pierwszy raz ludzi opalających się i kąpiących nago widziałam w dawnym NRD.

Będąc na wakacjach u cioci poszłyśmy razem na plaże. Ze zdziwieniem zauważyłam, że obok, kilkudziesięciu ludzi jest całkiem nago. Byli tam wszyscy: kobiety, mężczyźni i dzieci. Ciocia powiedziała, że to normalne i weszłyśmy na skraj plaży. Patrzyłam zdziwiona - ściągnęła sukienkę, a pod spodem nie miała biustonosza. Ciocia miała około czterdziestki, a ja kończyłam podstawówkę. Zachęcała, żebym też się rozebrała. Wstydziłam się. Myślałam, że wszyscy na mnie patrzą i opalałam się w bikini. Po jakimś czasie zdjęłam jednak górę stroju, ale leżałam na brzuchu. Potem ciocia zdjęła majteczki i powiedziała, że idziemy pływać. Prawie na siłę pociągnęła mnie do wody, tak szybko, że zapomniałam założyć biustonosz. Zobaczyłam, że nikt się na mnie nie gapi pomimo, że ciocia była nago a ja topless. Pobiegłyśmy do wody. W wodzie obok siebie pluskali się ludzie nadzy i w strojach. Po powrocie na koc ciocia leżała nago. Ja nie miałam śmiałości się rozebrać.

rybka Parę dni później poszłyśmy razem odwiedzić sąsiadkę do jej domku letniskowego. Po kilku dzwonkach przyszła kobieta w wieku cioci owinięta w ręcznik i zaprosiła nas do ogrodu. Tam przedstawiła mi swoje córki, jedna w moim wieku i druga starsza, studentka. Jeszcze drobnostka, młodsza była w basenie, druga się opalała, a obie były nagie. Potem sąsiadka cioci ściągnęła ręcznik i nago usiadła na leżaku. Zachęciły nas żeby się rozebrać, bo był koszmarny upał. Zaczekałam. Ciocia rozebrała się do naga. Nie chciałam być inna, gorsza i też zrzuciłam z siebie wszystkie ciuchy. Po kilkudziesięciu minutach poczułam się bardzo swobodnie i naturalnie. Spędziłyśmy uroczy dzień razem opalając się nago w jej wspaniałym ogródku. Spodobało mi się opalanie na golasa i już zawsze na plaży od razu rozbierałam się do naga.
I to chętniej niż ciocia!

W tym czasie w Polsce nie słyszało się o naturystach, a w NRD było to coś normalnego. W ogóle panowały tam wtedy inne obyczaje. Ciotka spała nago, nie zamykała łazienki w czasie kąpieli, wchodziła do łazienki jak ja się kąpałam. Na krytym basenie w rozbieralniach kobiety nie przebierały się pod ręcznikami, ale normalnie bez zasłaniania. Po pływaniu wszystkie ściągały stroje i nago brały prysznic.
W Polsce nawet pod prysznicami dziewczyny (nadal) biorą prysznic w strojach. A szkoda!

List otrzymaliśmy od „rybki” - kwiecień 2001
Opublikowano 8 kwiecień 2002r.

Redakcja: Wielkie dzięki za miłe słowa, to pomaga w pracy!

podyskutuj na forum

strona głównapoczątek stronyredakcja serwisuwspółpraca
Serwisy: Naturyzm i ArtykułyOpowiadania CzytelnikówBusola NaturystówLista Dyskusyjna
Kontakty: ForumLista Dyskusyjna- zapisz sięPamiętnikNapisz

© Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt & Copyright by